13 Nisan 2011 Çarşamba

Origamisan Akademi

Kağıdın en güzel hali Origamisan Akademide.

Şirketin sahibi sayın Origamisan origamiyle çocukluğunda tanışmış. Tam anlamıyla üniversite yıllarında origami yapmaya başlamış. ODTÜ'de lisans eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisansını Hacettepe Üniversitesi'nde yapmış ve origaminin okul öncesi dönemi çocukları üzerinde ki etkisi üzerine tezini yazmış. Tabiki bu da yetmemiş ve doktorasını yine origami üzerine Japonya'da Tokyo Üniversitesinde bitirmiş.

Tabiki bir konuda bu kadar uzmanlaşıpta herşeyi kendine saklamak olmaz. Türkiye' ye dönünce Origamisan Akademi' yi kurmuş. Origamisan Akademi' de sadece origami yok.

Origami (kağıt katlama sanatı)

kirigami (kağıt kesme sanatı)

kağıt sarma sanatı
ve inanılmaz güzellikte renk renk, çeşit çeşit, desen desen kağıtlar ve kirigami için kağıt kesiciler ve bıçakları var Origamisan Akademi' de.


Origamisan Akademide kağıda dair her şey öğretiliyor. Aynı zamanda Japonya' dan ve Tayvan'dan ithal edilen özel origami kağıtları, kağıt kesme makinaları ve kalıpları satılıyor.

Ben origamiyle daha önceden ilgileniyordum ama kirigami ve kağıt sarma sanatıyla Origamisan Akademi sayesinde tanıştım ve gerçekten çok beğendim.
Tabiki gördüklerimi burdan anlatmak kolay değil ama kağıt kesme makinalarından ve kalıplarından aldım ilerleyen günlerde kirigami örneklerini bol bol görebilirsiniz blogda.


Origamisan Akademi Ankara' da.
Açık adresi; Cevizlidere Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:140/18 Çankaya / Ankara
(Turkcell Dağıtım Merkezi Alt kat, girişler binanın sağ tarafındaki merdivenlerden aşağı doğru)
 Tel: 0 312 472 61 63  

İnternet sitesi Origamisan.com 
Origami kağıtlarını ve bazı ürünlerini pasajdan satın alabilirsiniz.

eğer imkanınız varsa Origamisan Akademi'ye uğramanızı tavsiye ederim mutlaka ilginizi çekecek bir şeyler bulacaksınız.

2 yorum:

  1. DOT DOT- DOT- IRONICUS MAXIMUS!

    YanıtlaSil
  2. kırmızı güllere bayıldım..

    YanıtlaSil